Рівняни, а ви хочете, щоб у парку ім. Т.Г. Шевченка з’явився новий житловий будинок замість тенісних кортів? Кажете, дітям і так ніде займатись  спортом. Так, справді, кількість облаштованих спортивних зон у місті стрімко наближається до нуля. Скоро позбудемось іще однієї.

Ще навесні для занять великим тенісом набирали дитячі групи. Вони працювали донедавна на базі тенісних кортів, що у нашому центральному парку. Цього літа корти були зачинені, як і всі спортивні заклади, через пандемію Ковід-19. Залишимо за дужками питання, кому могли пошкодити заняття на свіжому повітрі, де відстань між гравцями кілька десятків метрів. Недолугість карантинних заходів влади не критикував тільки дуже ледачий.

За літо корти заросли травою, та стали більше схожі на пустир. Чи буде відновлений тренувальний процес цього року – невідомо й досі. Ба більше – чи взагалі будуть існувати доступні тенісні корти у Рівному?

З протилежного боку вулиці Соборної, буквально через дорогу від паркових кортів, є інший майданчик, що належить СБУ. Там теж можна було займатись улюбленим видом спорту. У соціальних мережах поширилась інформація про те, що територію, де розташовані ці корти, вже віддали під житлову забудову. ЗМІ пишуть:

“На вулиці Соборній у Рівному розпочали демонтаж тенісного майданчику зі штучним покриттям. Власник ділянки, Служба безпеки України, вирішила не продовжувати термін оренди громадській організації «Тенісний клуб ОК», яка близько 15 років винаймала цю територію та облаштувала на ній тенісний корт. Зараз управлінням СБУ вивчається можливість побудови багатоквартирного будинку…”

А ось як прореагував на питання щодо можливої забудови території тенісних майданчиків у парку Шевченка заступник міського голови:

Детальне пояснення, чи не так? За вказаним посиланням маємо… геопортал містобудівного кадастру. Мовляв, хочете, то розбирайтесь самі, де тут що робиться. Зазначимо, що наразі жодних відміток на геопорталі про будь-які зміни на території парку немає.

Виникає питання: чому закриті корти? чи планується будівництво у парковій зоні? Що саме мають намір будувати? Яка чиновницька рука хоче позбавити наших дітей права на заняття спортом?

Вважаємо, що цю ситуацію треба взяти на громадський контроль, бо наступний будинок чи котеджне містечко зведуть просто у рекреаційній зоні, яких у Рівному залишилось небагато. І тоді знову доведеться відвойовувати право рівнян на свіже повітря, як це вже було у Парку Слави.

Дмитро Якимець, голова ГО «Рівненський громадський контроль», а зараз – лідер першої рівненської партії “Громадський контроль”, теж долучався до розслідування махінацій із фальшивими експертними висновками щодо об’єкту незавершеного (а насправді неіснуючого) будівництва.

Досвід боротьби з можновладцями та нечистими на руку ділками є, тож ми триматимемо на контролі питання роботи спортивних майданчиків у Рівному.

Leave a Reply