• Post author:
  • Post category:Blog
  • Post comments:0 Comments

Що Ви бачите на цьому фото? Нічого? Просто темно-сірий прямокутник? Так. Але саме так і виглядають неосвітлені пішохідні переходи, прибудинкові та пришкільні території, вулиці та парки в темну пору доби. Чи є щось важливіше, ніж життя та здоров’я наших близьких? Чи можуть рівняни почувати себе безпечно, переходячи вулицю на таких переходах? Чи можемо ми почувати себе безпечно на темних вулицях, в неосвітлених дворах та парках? Чи можемо ми бути спокійними за своїх дітей та онуків, які ходять до школи, якщо навіть пришкільні території є неосвітленими? Адже, з початком навчального року деякі школи в умовах карантину переходять на другу зміну, а восени та взимку – день короткий. Тож нашим дітям після уроків доведеться повертатися додому, долаючи великі ділянки неосвітленої дороги, щоразу наражаючись на небезпеку.

Чи багато в нас таких неосвітлених місць? Судіть самі: з 465 наявних у Рівному пішохідних переходів освітленими є лише 23, тобто менше 5 % (!!!), а 95 % пішохідних переходів – це зона підвищеної небезпеки для рівнян!

На жаль, вдень наші переходи також далекі від безпечних: на деяких переходах не нанесена «зебра», а якщо і наноситься, то дуже часто робиться це лише наприкінці року, а весною вона знову зникає. В той час, у багатьох містах України вже масово облаштовують підвищені пішохідні переходи, які є значно безпечнішими за звичайні.

Підвищені пішохідні переходи мають ряд переваг. По-перше, їх видно здалеку і пішоходам, і водіям. По-друге, вони безпечні для пішоходів, оскільки підняті на висоту 15 см та виконують одночасно функцію «лежачого поліцейського», змушуючи водіїв їхати повільніше. Оскільки, такі переходи знаходяться на одному рівні з тротуаром, тому це дає змогу і матерям з колясками, і людям з обмеженими фізичними можливостями комфортно перетинати дорогу, а не оминати бордюри чи «перестрибувати» через них.

Ось так, наприклад, виглядає облаштований ще в 2017 році підвищений пішохідний перехід у Тернополі. А як у нас? Ну, Ви ж самі знаєте…

Саме тому, «Громадський контроль» визначив питання безпеки життя та здоров’я, як одне з ключових напрямків у своїй Програмі. І ми будемо ВИМАГАТИ від влади облаштування безпечних підвищених та освітлених пішохідних переходів, безпечних та освітлених прибудинкових та пришкільних територій, парків та вулиць, а також будемо КОНТРОЛЮВАТИ як вони це роблять!

Рівняни мають жити у безпечному місті!

Leave a Reply