Хомко намагався підкупити «Громадський контроль»

Сьогодні прес-служба УМВС України у Рівненській області повідомила, що у Рівному затримали молодика, який намагався підкупити одного з кандидатів на посаду міського голови Рівного.

Як повідомлялося, 22-річний житель міста Чернівців натякав на сплату суми в один мільйон доларів за те, щоб кандидат в мери погодився знятися з виборчих перегонів. Але імені кандидата правоохоронці не називали.

Втім, стало відомо, що підкупити намагалися Дмитра Якимця. Про це щойно він особисто заявив журналістам під час термінового брифінгу.

Як саме це відбулося, розповів заступник голови ГО «Рівненський громадський контроль», колишній правоохоронець Олександр Зайчук:

– Мені зателефонував невідомий чоловік і попросив зустрітися. Коли хлопці прийшли до нас на офіс, вони попросили передати Дмитру Якимцю, що йому пропонується сума в розмірі 1 млн доларів, аби він зняв свою кандидатуру з виборчих перегонів. Сказали, що таку пропозицію висловлює чинний міський голова Рівного Володимир Хомко і що про суму ще можна торгуватися, – повідомив Олександр Зайчук.

Громадські активісти одразу ж повідомили про цей факт у правоохоронні органи, адже підкуп кандидата – це грубе правопорушення.

– Після нашої заяви правоохоронці вже далі «розіграли» сценарій з підкупом, аби зловити зловмисника «на гарячому». Ним виявився 22-річний мешканець Чернівців. Його особа встановлюється. При затриманні у нього було вилучено мобільний телефон, документи та записник з інформацією про мене та Дмитра Якимця, де також було прописано слова, які він повинен був нам говорити. Хлопець розповів, що працював за гроші, що його знайшли у Чернівцях, сказали приїхати у Рівне, і вже тут він отримав подальші інструкції, – заявляє заступник голови «Громадського контролю».

Наразі у цій справі порушено кримінальне провадження та ведеться розслідування. Також встановлюються і інші особи, які причетні до цього злочину.

Сам Дмитро Якимець вбачає у таких діях політичну провокацію його як кандидата на мерське крісло.

– Я нікого зараз в жодному разі не звинувачую. На мою думку, це була звичайна провокація, щоб дискредитувати мене. Тому я звертаюся до правоохоронних органів з вимогою ретельно і швидко розслідувати цю справу, бо це – абсолютний бардак, – каже кандидат на посаду міського голови Рівного Дмитро Якимець.

 

Олександр Зайчук під час брифінгу також заявив, що після того, як молодика з Чернівців затримали, на адресу його та Дмитра Якимця полилися погрози.

– Якщо мені чи комусь із моєї команди погрожуватимуть і далі, ми будемо дуже жорстко на це реагувати, – обурився голова «Громадського контролю».

Втім, чи справді міський голова зробив спробу підкупити свого найбільшого конкурента, чи це політичний піар, придуманий самим Якимцем – залишається лише гадати. Але зараз вже можна з точністю сказати, що такої брудної виборчої кампанії з застосуванням різноманітних «чорних» технологій, як цьогоріч, у Рівному ще не було.

Марина НАЗАРЧУК, 2015 рікLeave a Reply