• Post author:
  • Post category:Main

"Пропонуємо у Рівному переробляти опале листя в біодобрива" - кандидат у депутати партії “Громадський контроль” Петро Скрипчук

Ви знаєте, що при спалюванні опалого листя у повітря потрапляють шкідливі речовини? 

Мова йде не лише про вуглекислий газ, що саме по собі вже погано. Тонна тліючого листя виділяє близько 30 кг оксиду вуглецю. В димі міститься безліч токсичних сполук, оскільки листя вбирає з атмосфери всі викиди промисловості та автотранспорту. А при спалюванні листя виділяється одна з найбільш токсичних сполук – діоксин.

Чинним законодавством України, зокрема, законами «Про охорону навколишнього природного середовища» і «Про охорону атмосферного повітря» забороняється спалювання залишків сухої рослинності та опалого листя.

Нічим не краще, якщо вивозити опале листя на звалище. На полігоні ТПВ внаслідок природних процесів розпаду у відходах утворюються вуглекислий газ та метан, найбільші руйнівники озонового шару. Звалищний газ забруднює повітря нашого міста. Потім токсичними газами дихаємо ми, дихають наші діти та онуки.

Серед кандидатів до Рівненської міської ради від партії “Громадський контроль” є доктор економічних наук, член-кореспондент Міжнародної Академії наук екології та безпеки життєдіяльності, голова громадської організації «Зелені ініціативи Рівного», професор кафедри менеджменту НУВГП Петро Скрипчук. Він, разом з колегами з ГО «ЗІР», розробив та реалізовує у Рівному проект виробництва біогумусу з опалого листя та зелених відходів. Згодом планується переробка інших видів органічної сировини.

Партія Громадський контроль йде до міської ради, щоб запровадити систематичну переробку опалого листя в біодобрива і в нашому місті.

Кандидат у депутати - Петро Скрипчук

Ідея переробки зеленої маси виникла у 2012 році, та поступово розвинулась у великий багатоетапний проект. Над цим проектом ми з колегами із «Зелених ініціатив Рівного» (ГО ЗІР) та НУВГП працювали за грантовими програмами, брали участь у національних стартапах, – розповідає Петро Скрипчук.
Наразі цей проект уже апробований на практиці, і є вагомі результати. Перша переробка опалого листя була здійснена у 2016 р., у 2018 р. ми, група винахідників, отримали патент на спосіб утилізації відновної біомаси вермикультивуванням.

За словами кандидата в депутати, запатентована технологія дозволяє переробляти 2600 тонн опалого листя на рік, і ще 1200 тон інших зелених відходів. Із цієї біомаси отримаємо 1600 тон пересіяного біогумусу – цінного органічного, екологічно чистого добрива. Його згодом можна буде реалізувати чи використати у місцевому зеленому господарстві для підживлення розсади, клумб чи газонів.

Але, і це найголовніше, технологія переробки біовідходів, окрім економічних зисків, дозволяє зменшити викиди вуглекислого газу, та знищує мінуючу міль – головного шкідника рівненських каштанів.

Рівне потопає в смітті. Ресурс полігону твердих побутових відходів майже вичерпано. Але без сприяння влади на місцях неможливо вирішити ні питання розміщення контейнерів для сортування, ні виділення землі під переробні комплекси. Саме тому я зацікавлений у контролі над процесами використання громадського майна, як це пропонує робити “Громадський контроль”. Я погодився балотуватись до міської ради з тим, щоб у Рівному розвивати цивілізовані методи поводження з побутовими відходами, та, поступово, сортованими твердими харчовими відходами, – говорить Петро Скрипчук.