Громадський контроль йде на вибори

Таке рішення ухвалили на з’їзді партії, що пройшов 28 серпня в Рівному. Участь в з’їзді взяли делегати партії з усіх куточків України. Головував на з’їзді голова «Громадського контролю» Ігор Маршавін.

На початку з’їзду до присутніх звернувся лідер партії Дмитро Якимець. У своєму зверненні Дмитро Анатолійович окреслив виклики, які наразі стоять перед партією та відмітив важливість участі «Громадського контролю» в прийдешніх виборах.

Дмитро Якимець – лідер партії “Громадський контроль”

Новий Виборчий кодекс перетворює депутатів місцевих ради у заручників своїх партійних керівників. Після обрання депутати будуть змушені виконувати волю центрального апарату партії, а не керуватися інтересами своїх виборців. Це, в умовах децентралізації, може призвести до колапсу в місті. Адже депутати «з політичної доцільності» можуть зривати важливі для життя міста голосування, приміром за бюджет чи реалізацію соціальних програм. Саме тому так важливо, щоб в міській раді була присутня партія, що керується з Рівного і працює в інтересах рівнян, – наголосив Дмитро Якимець.

Про здобутки партії в попередні роки й про завдання з якими «Громадський контроль» йде на вибори говорив голова партії Ігор Маршавін. За його словами під тиском громади Рівного протягом минулих років в місті запрацювали інструменти прямої демократії. Такі, як електронні петиції та Громадський бюджет, тощо. Однак реалізація більшості програмних завдань партії ще попереду.

Ми йдемо в міську владу, щоб ще більше запровадити інструментів прямої демократії. Наглядові ради в комунальних підприємствах, проведення місцевих референдумів та громадських консультацій, запровадження відкритих аукціонів по продажу чи оренді майна громади, земельних ділянок – усе це нам ще потрібно впроваджувати, – пояснив Ігор Маршавін.

На завершення з’їзду його учасники підтримали пропозицію лідера партії Дмитра Якимця щодо участі партії «Громадський контроль» у місцевих виборах, що пройдуть цієї осені, 25 жовтня.

Сьогодні вкрай важливим є присутність в міськраді потужної фракції, яка б діяла виключно в інтересах громади Рівного, не озираючись на позицію керівництва з інших регіонів. Досвід показує, що коли мешканці Рівного самі вказують владі які проблеми потрібно вирішувати, це відбувається швидко і ефективно. Саме вирішення проблем за вказівкою громади сприяє розвитку міста, його покращенню. Але це відбувається шляхом мітингів та протестів. Бо не достатньо працюють інструменти прямої демократії в місті. Ми ж хочемо, щоб рівнянам не потрібно було мітингувати та протестувати. Ми хочемо, щоб влада чула громаду у європейський спосіб, через петиції та референдуми, без радикальних дій, – прокоментував на завершення Ігор Маршавін.

Close Panel