Кандидат у депутати Рівненської міської ради Алла Зімбіцька: Особливі діти та їх батьки потребують уваги та допомоги з боку влади

 

Алла Зімбіцька, кандидат у депутати Рівненської міської ради по виборчому округу №1 від партії “Громадський контроль”.

“Я – мама дитини з особливими потребами, заступник голови Громадської організації «Асоціація батьків дітей з особливими потребами». Я йду на вибори до міської ради з “Громадським контролем”, тому що впевнена: лише рівненська, місцева партія дійсно зацікавлена у вирішенні проблем рівнян. До нас і наших діток нема нікому діла, тому я хочу мати можливість впливати на рішення міської влади.

Дітям з особливими потребами потрібна освіта, у тому числі професійна. Вони здатні працювати й приносити користь суспільству, а не бути довічними утриманцями. Але підхід до їх освіти має бути дещо відмінний від звичайного. Особливим діткам потрібні спеціально підготовлені педагоги та умови для навчання. Не всіх можна відпустити до школи чи професійного ліцею. Частково ми намагаємось розв’язувати ці питання у центрі “Baby Sun”, який діє вже три роки.

Дуже потребуємо фахових викладачів, які могли б працювати з особливими дітьми та навчати їх на професійному рівні. 

Рівненщина посідає сумну першість в Україні за кількістю дітей з вродженими вадами розвитку. Відповідно, це питання на місцевому рівні має бути у центрі уваги. Адже діти з генетичними аномаліями потребують цілодобової батьківської підтримки. Батькам потрібна допомога у вирішенні найрізноманітніших проблем.

Якщо у родині є дитина з порушеннями опорно-рухового апарату, дуже гостро стоїть питання пересування. Для цього потрібні: зручні пандуси, міський транспорт, пристосований для візків, спеціальні реабілітаційні зони для занять.

Будь-який виїзд за межі міста – на екскурсію, навчання, змагання тощо перетворюється на квест з пошуку транспорту та коштів. Впевнена, що місто може на систематичній основі взяти це питання на себе.

Я маю управлінський досвід на бухгалтерських та керівних посадах. Готова розробляти і впроваджувати проекти для підтримки дітей з особливими потребами. Інклюзивність  – це важливо і необхідно, якщо ми справді хочемо бачити Рівне європейським містом.

У програмі “Громадського контролю” стоїть задача зробити Рівне комфортним та доступним для усіх його мешканців. Мені це дуже імпонує, і я буду займатись  у міській раді покращенням міського благоустрою, з урахуванням потреб різних категорій населення.”

Close Panel