Громадський контроль спільно з Культурно - просвітницьким центром ім. Т.О.Сосновського започатковували міжнародну мистецьку премію

 

Наразі, преміальний фонд цієї премії складатиме 10 000 гривень. Однак, надалі організатори сподіваються на його збільшення.

Понад сотня унікальних мармурових творінь Сосновського сьогодні розкидані по всьому світу. Є окрасою культових споруд, пам’ятних місць та музейних збірок. На його ж Батьківщині, на Рівненщині, пам’ятника митцеві немає, про що дуже шкодує керівник Центру Ярослав Ковальчук. Щоправда, громадська організація давно виступила з ініціативою, що слугувала б не лише гідному вшануванню пам’яті талановитого скульптора, а й принесла б “моральні дивіденди” нашому краю в цілому.

Культурно-просвітницький центр ім. Т. О. Сосновського вже кілька років добивається започаткування Міжнародної премії імені Сосновського, – розповідає керівник Центру Ярослав Ковальчук. – Нею можна було б відзначати українських і закордонних (польських) митців у галузі скульптури, живопису. Два роки тому наші польські партнери, поважна інституція у Кракові, готові були надати для преміального фонду цієї відзнаки 20 тисяч злотих (приблизно 150 тисяч гривень). Але тоді обласне управління культури не підтримала нашу ідею. Зараз починаємо регіонально, з малої Батьківщини Т. О. Сосновського, Острожчини.

Радо відгукнулися на звернення про заснування премії представники острозького осередку Громадського контролю. Саме вони й виділили частину коштів для заснування премії, адже вважають почесним обов’язком увічнювати й зберігати спадщину нашого видатного земляка. Сьогодні ми вважаємо не справедливо забутим ім’я видатного скульптора Томаша Оскара Сосновського. Його роботи прикрашають музеї Варшави, Риму, Відня.

Є вони й в Рівненському й Острозькому краєзнавчих музеях. Але мало хто знає, що народився великий скульптор у нас на Острожчині, в селі Новомалин. Відтак ми радо пристали на пропозицію пана Ярослава Ковальчука та долучилися до заснування премії імені цього видатного митця. Ми переконані, що ця премія має стати духовним пам’ятником відомому Острожанину, – розповідає представник острозького осередку партії “Громадський контроль” Тарас Хмарук.

За словами організаторів ця премія має стати міжнародною і її номінантами стануть художники, скульптори з України та Польщі. А нагородження переможців і учасників премії відбудеться 12 грудня 2021 року (в День народження Т.О.Сосновського) в Острозькому замку. 

 

 

Leave a Reply