rivne_hromadskuy_kontrol (2)

Вибори до місцевих рад 2020: чи розділить Рівне долю старовинної Пересопниці?

 

Почнемо з історичної довідки. Село Пересопниця – населений пункт Рівненського району, відомий на весь світ як місце, де було створено Пересопницьке Євангеліє – перший переклад Святого Письма на староукраїнську мову.

У XI – XIII століттях Пересопниця була центром Пересопницького князівства, одним зі значних міст Київської Русі. Потому воно увійшло до складу Галицько-Волинської держави, і поселення втратило своє значення. Зараз у селі Пересопниця проживає менше ніж 200 осіб. Могильник, що на фото – це все, що залишилось від колишнього княжого граду.

Така доля чекає на будь-який населений пункт, що перестав бути центром свого регіону.

Чому ми про це говоримо напередодні місцевих виборів 2020?

З однієї дуже простої причини. Багато у чому від міської влади залежить, чи будемо ми і надалі обласним центром, а чи станемо периферійним містечком, яке нікого не цікавить.

У планах адміністративно-територіальної реформи є пункт про зміну устрою країни. Ідея не нова, вперше про неї заговорили понад 5 років тому у ході децентралізації місцевих громад.

Могильник у Пересопниці

І ось ця тема знову піднята на поверхню. У Слузі народу планують об’єднати області в регіони. Рівненщина мала б увійти до складу Поліського регіону, разом з Волинською та Житомирською. Постає питання: де буде центр цього утворення? Що чекає на наше рідне Рівне внаслідок об’єднання?

На превеликий жаль, найчастіше центром нового регіону називають Луцьк та Житомир, забуваючи, що географічно та політично Рівне розташовано найзручніше. А все тому, що економічний розвиток нашого міста дещо відстає від сусідів. Хоча насправді таке відставання доволі незначне. Якщо взяти до уваги цифри виконання бюджету міст за 1-й півріччя 2020 року, то за показником доходу міського бюджету на душу населення волиняни випереджають нас лише на 8%, а житомиряни – всього на 13%. Цифри геть не критичні, проте дають простір для роздумів.

Найперше питання – а чи зробила щось нинішня влада, щоб змінити такий стан речей? Чи стало наше місто комфортнішим, чистішим, безпечнішим? Чи, може, у нас з’явились великі інвестори?

Чого бракує Рівному, щоб стати найуспішнішим, найрозвиненішим містом Волині та Полісся?

З точки зору рівнян, найбільші проблеми полягають у відсутності системного підходу до управління містом. У нас немає генерального плану, перспективного плану розвитку та забудови. Це призводить до того, що все управління відбувається у ручному режимі, без прозорого розподілу коштів, майна та міської землі. Тому й інвестори до нас не поспішають.

Є й інший аспект цієї проблеми, безпосередньо пов’язаний з виборами до міської ради. Хто прийде до влади? До кого дослухатимуться депутати, що йдуть за списками дніпровських, київських чи волинських партій?

Ви думаєте, що у Луцьку чи Львові комусь є діло до розвитку Рівного? Адже нові правила виборів змушують депутатів міських рад слухатись передусім свого партійного керівництва, а не мешканців громад!

Ось і виходить: якщо до влади у Рівному прийдуть люди, обрані за списками великих загальноукраїнських партій, вони будуть виконувати волю своєї партійної сили. Скажуть голосувати за приєднання Рівного до Луцька – так і зроблять, якщо не хочуть втратити свій мандат.

Тому до міської ради йде “Громадський контроль”, перша РІВНЕНСЬКА партія, з реєстрацією та центром у Рівному.

Ми наполягаємо: у міській раді повинні бути представлені передовсім рівняни та рівненські партії! Нам не байдуже до долі міста та його мешканців! Ми та наші діти живемо тут, у Рівному!

Якщо ви хочете бачити Рівне квітучим та успішним, обирайте “Громадський контроль”!

Приєднуйтесь до нашої команди, залучайте своїх друзів та однодумців, щоб наше Рівне стало найуспішнішим містом Волині та Полісся!

 

Close Panel