Закликаємо рівнян не брати участь у так званому «опитуванні Зеленського» та звертатися до поліції, в разі прихованої чи відкритої агітації на виборчих дільницях учасниками цього проєкту

 

Заява партії Всеукраїнське об’єднання «Громадський контроль»

Наша партія, ВО «Громадський контроль»,  вважає проведення так званого всеукраїнського опитування громадської думки під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, ініційованого Президентом України, можливим перевищенням повноважень Володимиром Зеленським та прихованою агітацією за його політичну силу.

Відтак закликаємо мешканців нашого міста НЕ брати участі в цьому опитуванні, а при спробі відкритої чи прихованої агітації учасниками цього проєкту  ДО моменту голосування негайно викликати поліцію.

ЗАЯВА

Політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Громадський контроль»

щодо всеукраїнського опитування, ініційованого Президентом України Зеленським Володимиром Олександровичем

Шановні рівняни!

Цієї неділі, 25 жовтня 2020 року, на всій території України відбудуться місцеві вибори. Але одночасно з виборами, за ініціативи Президента України Зеленського В. О., цього ж дня має здійснюватися всенародне опитування громадської думки по п’яти питаннях.

Всеукраїнське об’єднання «Громадський контроль» вважає таке опитування можливою маніпуляцією, та таким, що містить елементи прихованої агітації за одну з партій – учасника виборчого процесу, направленим виключно на мобілізацію електорату цієї політичної сили.

Ми вважаємо, що ініціюючи проведення  даного опитування, Президент України втручається у виборчий процес, чим перевищує свої конституційні повноваження. Адже на сьогодні немає жодного чинного Закону, який визначає процедуру проведення такого опитування у день виборів. Закон про Референдум ухвалений лише в першому читанні. Втім, навіть згідно з ним, Референдуми в Україні має проводити Центральна Виборча Комісія, але жодним чином не волонтери чи приватні структури.

Викликає занепокоєння запитання: за які кошти буде проводитися дане опитування? Якщо за кошти приватних осіб чи структур, то це є проявом корупції. Якщо ж за кошти Державного бюджету України, то на сьогодні не існує жодного рішення Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України про виділення коштів на проведення вказаного опитування. Відтак використання бюджетних коштів з цією метою вважається нецільовим, що також порушує чинні норми законодавства.

Окремо викликають занепокоєння й самі питання, що виносяться на всеукраїнське опитування. Жодне з них не проходило суспільного обговорення та дискусій у громадах. Не було проведено жодної роз’яснювальної роботи щодо імплементації результатів цього опитування.

Вітаючи в цілому запровадження в Україні інструментів прямої демократії, зокрема такого, як всенародне опитування, партія «Всеукраїнське об’єднання «Громадський Контроль» засуджує його використання в інших цілях, а особливо за невизначеною чи незрозумілою процедурою.

Враховуючи усе вищезазначене, Всеукраїнське об’єднання «Громадський контроль» закликає українців та рівнян ігнорувати ініційоване Президентом України опитування та не брати у ньому участі. А в разі наявності відкритої чи прихованої агітації на виборчих дільницях з боку його безпосередніх виконавців звертатися до поліції, адже згідно з виборчим законодавством агітація, навіть прихована, на виборчих дільницях в день голосування забороняється.

Лідер Всеукраїнського об’єднання «Громадський контроль» Дмитро ЯКИМЕЦЬ       

 

Close Panel