• Post author:
  • Post category:Main
  • Post comments:0 Comments

«Громадський контроль» – перша партія, що створена в Рівному і діє в інтересах рівнян

Парламентські партії через згортання прав і фінансової незалежності громад остаточно себе дискредитували в очах виборців. Більшість рівнян на місцевих виборах готові голосувати за місцеві політичні сили адже знають, що партії, які створені на місцях, краще знають проблеми громади та ефективніше їх вирішуватимуть. Додає до цього ще й новий виборчий Кодекс згідно якого депутати Рівнеради будуть залежати не від виборців, а від партійних центральних офісів, які знаходяться далеко від Рівного й керуються інтересами Києва, Дніпра чи Львова.

25 жовтня цього року рівняни, як і всі мешканці країни, обиратимуть депутатів місцевих рад. Ці вибори проходитимуть по новому, затвердженому нещодавно, Виборчому Кодексу. Родзинкою цього Кодексу став так званий «імперативний мандат» депутатів місцевих рад, який фактично ліквідовує самостійність депутатів та перетворює їх в маріонеток центральних офісів партій.

  • Норми нового Виборчого Кодексу фактично ліквідовує місцеве самоврядування. Адже за новими нормами депутати, які обрані від парламентських партій, не зможуть працювати в інтересах громади Рівного, а керуватимуться в першу чергу інтересами центральних апаратів партій з Києва, Львова чи Дніпра. Це може призвести до того, що керуючись «політичною доцільністю», депутати не будуть голосувати за життєвоважливі  питання для мешканців міста: виділення коштів на ремонт дворів, проведення аукціонів, озеленення міста, – розповідає лідер «Громадського контролю» Дмитро Якимець.

Як стверджують в партії, якщо рівняни не будуть представлені в міськраді своєю партією, Рівне приречене стати глибокою провінцією. Спочатку політично, а потім – економічно та культурно.

  • Історія знає багато прикладів такого занепаду. Приміром, колись село Пересопниця було столицею Пересопницького князівства, але після втрати самостійності місцевої влади, вона перетворилося в село де мешкає не більше 200 чоловік. Так само і Остріг, колись входило до п’ятірки найбільших міст України, а тепер це районний центр з 15 тисячами населення. Ми не хочемо, щоб така ж доля очікувала й Рівне, – каже Дмитро Якимець.

Загроза перетворення Рівного в районний центр, як стверджують в партії більш реальна, ніж може видатися. Адже ще у 2006 році була розроблена концепція нового територіального устрою України де Рівненська область разом з Волинською та Житомирською мала увійти до складу нової великої Волинської області з центром у Луцьку чи Житомирі. Рівне ж в цій концепції включалося до нової області в якості райцентру! В минулому році про таке об’єднання активно заговорили й народні депутати від «Слуги народу».

  • Якщо в Києві все ж запустять нову адмінреформу в дію і депутати, що представляють інтереси партій з Києва, Дніпра чи Львова, отримають вказівку підтримати пропозицію включення Рівного в якості райцентру, то скоріше за все вони виконають цю вказівку. Адже в противному випадку їм доведеться скласти мандат! Саме тому рівняни мають мати в міськраді потужну фракцію партії, яка керується з Рівного і виключно в інтересах рівнян та нашого міста! – наголошують в «Громадському контролі».

Відтак в партії закликають рівнян підтримати на місцевих виборах ПЕРШУ РІВНЕНСЬКУ політичну силу. Партію, яка створена в Рівному, керується з Рівного і працює в інтересах рівнян! ПАРТІЮ «ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ»!

Leave a Reply