• Post author:
  • Post category:Main

Як забезпечити гарячу воду в домівках рівнян влітку?​

90%  побутових абонентів Рівнетеплоенерго у міжопалювальний період не мають гарячої води. Критично необхідна послуга недоступна десяткам тисяч рівнян. Для дорослих, здорових людей відсутність гарячої води справляє певні незручності. Для сімей з малими дітьми, для самотніх літніх пенсіонерів, для родин, де є лежачі хворі – це додаткові щоденні випробування у боротьбі за виживання.

Забезпечити подачу гарячої води у рівненські будинки протягом всього року – так звучить програмна вимога партії “Громадський Контроль”.

Чому влітку немає гарячої води?

Проблеми в подачі гарячої води виникли не вчора. Це питання постає щороку після закінчення опалювального сезону. Як пояснюють теплопостачальники, передусім це пов’язано із станом тепломереж та обладнання котелень. Через застаріле обладнання подача гарячої води влітку збиткова. А обладнання належить… ні, не теплоенергетикам. Все обладнання котелень належить місту, рівненській громаді. Саме міська влада мусить подумати про оновлення устаткування.

З усіх міських котелень за сучасними стандартами обладнана лише одна, на вулиці Київській, 6. Хто мав можливість побувати всередині, вражені її виглядом. Чистота у приміщенні, безліч живих рослин, обладнання в ідеальному стані. Все це більше нагадує велику лабораторію.

Натомість решта котелень існують у тому вигляді та з тим оснащенням, яке встановлювалось ще за радянських часів. Вони підтримуються у робочому стані, але їх енергоефективність на порядок нижча.

У собівартості гарячої води найбільшу частку мають енергоносії, на ціну яких компанія не впливає. При тій ціні газу, яка є на сьогодні, на тому обладнанні, що є в міських котельнях, подача гарячої води влітку – збиткова для підприємства. Щоб Рівнетеплоенерго працювало хоча б без збитків, а в рівненських будинках була гаряча вода, слід провести капітальну модернізацію обладнання.

Як вийти з цієї ситуації?

Слід розуміти, що всі котельні разом з обладнанням знаходяться на міському балансі, тобто є комунальною власністю, переданою в оренду підприємству Рівнетеплоенерго. Відповідно, за їх стан та оновлення відповідає міська виконавча влада. Модернізація міських котелень потребує багатомільйонних вкладень, яких у міському бюджеті не передбачено.

Вихід з цієї ситуації полягає у залученні безвідсоткових позик, інвестицій та прямого фінансування. До прикладу, міжнародна організація NEFCO фінансує проекти, спрямовані на підвищення енергоефективності та збереження довкілля. Є й інші грантодавці, готові надати кошти у вигляді безповоротної допомоги.

Проблема тільки в одному: ініціатива повинна виходити від міської влади, як власника майна. Проект переобладнання котелень підготувати та подати на фінансування повинен міськвиконком. Суто технічні рішення та супровід таких проектів теплоенергетики готові взяти на себе.

Чому досі цього не було зроблено? Чому рівняни роками потерпають від нестачі гарячої води?

Єдина причина – відсутність політичної волі та бажання міської влади братись за тривалі, відповідальні проекти. Підприємство Рівнетеплоенерго не має права без рішення міськради брати на себе такі зобов’язання. Адже з міжнародними інвесторами не жартують.

“Громадський контроль” знає, як змусити владу діяти в інтересах рівнян. В нашій команді є фахівці з теплоенергетики та юристи, ми готові розв’язувати складні задачі.

Треба всього лише розробити відповідний проект та подати його від міської влади на отримання гранту. “Громадський контроль” готовий це зробити.

Ми зможемо добитися переобладнання котелень та цілорічної подачі гарячої води.

Якщо ви проголосуєте за “Громадський контроль”.